Msza z okazji 11 rocznicy wyboru Papieża Franciszka

W środę, 13 marca, przypadała jedenasta rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Z tej okazji, w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowana była uroczysta Eucharystia w jego intencji. Msza Święta koncelebrowana była przez czonków Konferencji Episkopatu Polski. Przewodniczył jej Arcybiskup metropolita warszawski – kard. Kazimierz Nycz.

Klerycy naszego seminarium, razem z klerykami z pozostałych warszawskich seminariów, zostali poproszeni o posługiwanie podczas mszy. Jeden z diakonów, alumni piątego i czwartego roku, oraz część kleryków z roku trzeciego tworzyli asystę liturgiczną wraz z wybranymi alumnami Wyższego Metropolitalnego Seminarium w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater. Na uroczystości obecne było całe seminarium, by wspólnie modlić się w intencji papieża.

Zdjęcia za EpiskopatNews

Pełna relacja fotograficzna z wydarzenia dostępna jest na profilu Konferencji Episkopatu Polski