Wyjazd roku VI do Płocka

W miniony czwartek, 19 października, zwyczajem lat ubiegłych alumni roku VI wraz ze swoim opiekunem, księdzem Rektorem Krzysztofem Warchałowskim, udali się na wyjazd integracyjny do Płocka. Celem wyjazdu było umocnienie więzi między alumnami będącymi na ostatniej prostej do przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich.

Program wyjazdu był dość intensywny, obejmował zwiedzanie bogatego w sztukę sakralną Muzeum Diecezjalnego, a także Muzeum Mazowieckiego w Płocku, które jest jednym z najstarszych istniejących tego typu placówek w Polsce. Kolejnym punktem naszej eskapady była wizyta w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku oraz posiłek we wspólnocie alumnów. Chwilowy pobyt w seminarium stał się również okazja do wzajemnego podzielenia się doświadczeniami zebranymi podczas długoletniej formacji seminaryjnej. Po obiedzie, o godzinie 15.00 zatrzymaliśmy się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, które jest prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Tam dołączyliśmy do wspólnej modlitwy i uczestniczyliśmy w Eucharystii, celebrowanej przez naszego opiekuna w intencji kursu, z prośbą o wytrwałość i odwagę w przepowiadaniu Dobrej Nowiny. Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy odwiedzinami Katedry Mariawickiej w Płocku.  Podczas naszych wojaży nie zabrakło dobrego humoru, okazji do rozmów i modlitwy.

Wspólny wyjazd stał się dobrą okazją do pogłębiania wzajemnych relacji i budowania przyjaźni, a także odkrywania bogactwa szeroko rozumianej kultury i piękna naszego kraju.