Prymicja seminaryjna i promocja magisterska 2021

7 czerwca 2021 r., po święceniach kapłańskich i Mszach świętych odprawionych w swoich rodzinnych wspólnotach parafialnych, księża neoprezbiterzy przyjechali do Domu, w którym przeżyli swoją kilkuletnią formację kapłańską, aby tutaj – wraz z księżmi wychowawcami i ojcami duchownymi – stanąć po jednej stronie ołtarza.

Mszy świętej przewodniczył ks. Marcin Jaromij – senior (czyli przewodniczący samorządu alumnów seminarium) w latach 2019 – 2020. Kazanie wygłosił ks. Sławomir Kielczyk – wicerektor. Zwrócił on uwagę na istotę sakramentu święceń kapłańskich, a także na trudności i niezrozumienie ze strony świata, którego mogą doświadczyć kapłani jako wierni naśladowcy Chrystusa.

Na zakończenie Mszy świętej, księża neoprezbiterzy udzielili księżom, diakonom oraz alumnom błogosławieństwa prymicyjnego.

Po Mszy świętej wszyscy zebrani zgromadzili się ponownie w kaplicy, w której odbyła się promocja magisterska księży neoprezbiterów. Dyplomy magisterskie wręczył ks. prof. dr hab. Krzysztof Warchałowski, rektor naszego seminarium. W tym roku księża neoprezbiterzy uzyskali dyplomy magisterskie z trzech dziedzin nauk humanistyczno – teologicznych na Akademii Katolickiej Warszawie: ks. Marcin Jaromij, ks. Filip Zgódka i ks. Kamil Łyskowicz z filozofii, ks. Patryk Filipiak z Nowego Testamentu, a ks. Bartłomiej Szwarc z teologii fundamentalnej. Na koniec ksiądz rektor wręczył nowym kapłanom pierwsze dekrety posyłające ich do wspólnot i parafii, gdzie będą posługiwać w trakcie nadchodzących wakacji.