Premiera Sztuki: I co teraz?

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest dla nas wielu powodów dniem wyjątkowym. Jest to rocznica powstania naszego seminarium, tego dnia ma miejsce obrzęd kandydatury przed święceniami diakonatu i prezbiteratu. Jest to także dzień premiery sztuki seminaryjnej przygotowanej przez alumnów trzeciego roku.

Nie inaczej było w tym roku. O uroczystej Mszy świętej z udzieleniem kandydatury można przeczytać tutaj. Wieczorem zaś odbyła się premiera sztuki seminaryjnej: “I co teraz?”, napisanej i wystawianej przez alumnów trzeciego roku. Opiekę nad tegorocznym projektem sprawuje pani Anna Kędziora, od lat zajmująca się aktorstwem teatralnym, filmowym oraz dubbingiem.

Akcja dramatu przedstawia podróż głównego bohatera, imieniem Feliks, w poszukiwaniu szczęścia. Bohater przemierza kolorowe krainy, symbolizujące wartości, w których współcześnie ludzie upatrują nadziei na szczęście. Wyprawa ta jest baśniową podróżą w głąb siebie. Młodzi widzowie odnajdują w niej ciekawą i zabawną opowieść, starsi, prócz dobrego humoru, otrzymują zachętę do przemyśleń nad własnym życiem oraz głębokie, uniwersalne przesłanie.

Tego wieczora alumni mieli okazję zagrać przed niezwykłymi gośćmi. Odwiedzili nas Biskup Romuald Kamiński oraz Biskup Jacek Grzybowski – patroni honorowi seminaryjnej sztuki, przedstawiciele patronów medialnych oraz sponsorów. Obecni byli także księża profesorowie, rodziny alumnów i wielu znakomitych gości.