Rocznica poświęcenia seminarium i kandydatura 2023

Jak co roku, w naszym seminarium, 8 grudnia niósł ze sobą dwa ważne wydarzenia. Pierwszym była uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i przypadająca w ten dzień rocznica poświęcenia naszego seminarium, drugim Kandydatura – czyli obrzęd przyjęcia kleryków w poczet kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu. Przystąpili do niego klerycy V i III roku. Młodsi stażem bracia odbywają formację według nowego ratio studiorum, które to umieszcza kandydaturę we wcześniejszej fazie przygotowania do kapłaństwa.

Przed przedstawieniem nowych kandydatów do sakramentu święceń, swoją opinię na temat kleryków musiało wydać grono profesorów i przełożonych, a także inne osoby, które przyglądały się wzrostowi ich powołania. Dzień ten jest więc ważnym wydarzeniem dla całej wspólnoty seminaryjnej, a w szczególności dla alumnów  którzy oficjalnie, w obecności biskupa Jacka Grzybowskiego wyrazili pragnienie przyjęcia święceń. W skutek tego, możemy się dziś cieszyć dwunastoma nowymi kandydatami.

Do grona kandydatów zostali przyjęci:

Klerycy roku III:

• kl. Konrad Czerski
  • kl. Marek Dąbrowski
  • kl. Krzysztof Górka
  • kl. Maciej Marzoch
  • kl. Antoine Putresza
  • kl. Michał Przybysz
  • kl. Ireneusz Zawadzki

Klerycy roku V:

• kl. Damian Duliński
  • kl. Marek Hawryluk
  • kl. Mateusz Kowalski
  • kl. Michał Opałka
  • kl. Mariusz Sierawski

Alumnom gratulujemy, a w ich imieniu prosimy o modlitwę, aby dobrze przygotowani, mogli zostać włączeni do stanu duchownego.