Obłóczyny 2015

Dnia 17 października w kościele parafialnym pw. Najczystszego Serca Maryi miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Wzorem lat ubiegłych, tego dnia 9 alumnów naszego seminarium przyjęło strój duchowny. Z tej racji, że obłóczyny miały miejsce w kościele parafialnym, na uroczystości mogli być nie tylko zaproszeni goście i rodzina alumnów kursu trzeciego, ale także parafianie i wszyscy ci, którzy po prostu chcieli uczestniczyć w tej uroczystości.

We Mszy świętej, której przewodniczył ks. Rektor Krzysztof Warchałowski, wzięło udział także wielu księży proboszczów, profesorów czy zaprzyjaźnionych z nowoobłóczonymi. Nowy strój, który symbolizuje śmierć dla świata, a oddanie się Chrystusowi, jest od tej pory oficjalnym strojem kleryków roku trzeciego.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z uroczystości, dzięki uprzejmości naszej diecezjalnej telewizji Salvetv.