[ZAPROSZENIE] Sympozjum naukowe: ,,Co zrobić, by zostali? O wychowaniu dzieci w wierze”

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej, Instytut Teologiczny Diecezji Warszawsko-Praskiej, zapraszają na sympozjum naukowe:

“Co zrobić, by zostali? O wychowaniu dzieci w wierze”

17.06.2023

Program:

10.00-11.00 – Promocja książki “O znakomitych mężach” (św. Hieronim, św. Izydor z Sewilli, Gennadiusz i inni) – prezentacja tekstów w tłumaczeniu ks. bpa prof. dra hab. K. Romaniuka, ks. prof. dra hab. M. Starowieyskiego i innych

11.00-12.00 – Przekazywanie dzieciom wiary. Ile może zrobić rodzic? (Anna i Janusz Wardakowie – doradcy rodzinni, liderzy Akademii Familijnej; Paweł Zuchniewicz – wicedyrektor ds. wychowawczych w Szkole ŻAGLE,  dziennikarz, autor książek)

12.30-13.30 – Czas to miłość. Czy zaangażowane rodzicielstwo to rezygnacja z siebie? (Anna Hazuka, autorka książki “Druga”; Tomasz Lechowicz – wspólnota “Radość Miłości”)

13.30-14.30 obiad (konieczność zapisu w zgłoszeniu)

14.30-15.10 – Liturgia Słowa

15.10-15.50 – Dzieci i młodzież w social mediach. Być OFFLINE czy zaryzykować ONLINE? (dr hab. Monika Przybysz, prof. UKSW – medioznawca i ks. Tomasz Trzaska – suicydolog, specjalista zespołu “Życie warte jest rozmowy”

15.50-16.20 – Czy może być coś dobrego z internetu? – dr Agata Rujner teolog, AKW, VLOGERKA, @prawiemoraly

16.20-17.00 – Dyskusja

Zapisy odbywają się w fomie mailowej: prosimy o wysłanie wiadomości na adres mailowy: zapisysympozjum@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zapis i potwierdzenie obecności do poniedziałku 12 czerwca (pozwoli to organizatorom zapewnić odpowiednią liczbę posiłków dla uczestników sympozjum).