Zakończenie roku formacyjnego 2023/24

W piątek, 21 czerwca nastał dzień, na który wielu czekało przez ostatnie tygodnie. Zakończenie roku akademickiego i rozjazd na upragnione wakacje.

Końcówka roku formacyjnego w seminarium jest zawsze czasem intensywnym. Zaliczenia i egzaminy na studiach wymagają dużego nakładu pracy i nauki. Jest to czas podsumowań ostatnich miesięcy i zdania sprawy z prowadzenia kuratorstw.  Jest to też moment na spakowanie rzeczy, doprowadzenie do idealnego porządku pokojów, w których zamieszkiwali alumni i wyszykowania całego budynku na wyzwania wakacyjnych aktywności.

W środę alumni mieli okazję zatrzymać się i skupić na relacji z Panem Bogiem. Ostatni w tym roku dzień skupienia traktował o odpoczynku i dalszej pracy dla dobra ludzi. W czwartkowy wieczór, po intensywnym sprzątaniu budynku, tradycyjnie spotkaliśmy się na wspólnotowym grillowaniu. Wieczorem, w kaplicy, uczestniczyliśmy w uwielbieniu. Dziękowaliśmy podczas niego za cały rok, który przeżyliśmy w seminarium.

Piątek rozpoczęliśmy od dziękczynnej Mszy Świętej w seminaryjnej kaplicy, której przewodniczył bp Romuald Kamiński. Po niej udaliśmy się na wspólne śniadanie. Podczas oficjalnego zakończenia roku, przełożeni podziękowali wszystkim za cały rok pracy. Usłyszeliśmy oficjalnie nowy przydział kuratorstw, który będzie obowiązywał w przyszłym roku. Po oficjalnym zakończeniu, klerycy kończyli sprzątania pokojów, po którym mogli wyruszyć na wakacje.

Kilka dni wcześniej, wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie, na którym znajduje się obecny skład wspólnoty seminaryjnej. Widać na nim  alumnów z roczników od pierwszego do piątego – diakonów, oraz przełożonych i ojców duchownych. Za wykonanie fotografii dziękujemy pani Karolinie Błażejczyk.