“Niech Pan zwlecze z Ciebie starego człowieka z jego uczynkami…” – obłóczyny 2012

IMG_0532Uroczystość zbiegła się z pierwszymi opadami śniegu, które nie ułatwiły dotarcia na miejsce obłóczyn rodzinie oraz znajomym naszych alumnów. Uroczystość rozpoczęła o godzinie 10.00, uroczystą procesją wejścia, w której szli profesorowie, wychowawcy naszego seminarium, a także alumni, którzy mieli być obłóczeni.

W homilii ks. Rektor przypomniał, że wraz  z przyjęciem sutanny, wzrasta odpowiedzialności przed ludźmi za swoje czyny i zachowania, zaznaczając przy tym, że samo przyjęcie sutanny nie daje żadnych uprawnień kapłańskich, jest na razie tylko oswojeniem z rzeczywistością, do której się przygotowują. Na koniec kaznodzieja podziękował  wiernym, którzy mimo  trudnych warunków atmosferycznych, przybyli w dużej liczbie na uroczystość.

Zaraz po homilii nastąpił moment obłóczyn, w którym to ks. Rektor wraz ze starszymi klerykami pomagali alumnom, po zdjęciu marynarek symbolizujących strój świecki, zakładać strój duchowny.

Po zakończeniu Mszy Świętej alumni kursu wyjechali do swych parafii, gdzie w gronie najbliższych mogli świętować przedpołudniowe wydarzenia.