Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 – materiały

30 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020. We wspólnym świętowaniu wraz ze wspólnotą seminaryjną przybyli bp. Romuald Kamiński, bp. Marek Solarczyk, przedstawiciele uczelni warszawskich, rodziny kleryków I roku oraz inni zaproszeni goście. Wykład inauguracyjny wygłosiła prof. dr hab. Hanna Suchocka – minister, premier oraz wieloletnia ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.

Relację oraz fotogalerię z tego wydarzenia znajdziesz TUTAJ.
Zapraszamy do obejrzenia nagranych przez diecezjalną telewizję SalveNET materiałów wśród których można znaleźć m.in. homilię biskupa Romualda Kamińskiego, przemówienie Rektora Seminarium oraz wykład inauguracyjny.

Homilia biskupa Romualda Kamińskiego

Przemówienie Rektora WSDDWP – ks. prof. dr hab. Krzysztofa Warchałowskiego

Przemówienie przedstawiciela Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie – o. dr Mareka Kotyńskiego CSsR

Wykład inauguracyjny Obszary aktywności Stolicy Apostolskiej na arenie międzynarodowej – dr hab. Hanna Suchocka