[archiwum] Życzenia na Boże Narodzenie 2021

,,Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. (… ) Dziecię się nam narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju”

Iz 9, 1-2a. 5

Okres Bożego Narodzenia, pośród pracy i świątecznych przygotowań, wzywa nas do zadumy nad Tajemnicą Wcielenia Syna Bożego, zadumy, która budzi głęboką, wewnętrzną radość, tą samą, której doświadczała Maryja, Józef oraz wszyscy świadkowie Narodzenia Pańskiego.

Życzymy, aby Dzieciątko Jezus, Bóg wszechmogący, rozświetlało drogę prowadzącą do życia wiecznego, aby przyniosło radość, pokój i nadzieję pośród ludzkich strapień i trudności.

Z darem modlitwy i pozdrowieniami
Przełożeni i alumni Wyższego Seminarium Duchownego
Diecezji Warszawsko-Praskiej