Posługi lektoratu i akolitatu 2018

W ubiegłą sobotę, 17 lutego, po zakończeniu rekolekcji, które wprowadziły naszą wspólnotę w Wielki Post, odbyła się msza święta, podczas której biskup Marek Solarczyk udzielił alumnom naszego seminarium posług lektoratu i akolitatu.

Jest to ważna chwila, szczególnie dla alumnów roku IV, którzy przez przyjęcie posługi akolitatu stają się nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej. W czasie homilii biskup Marek Solarczyk wzywał do wiary w to, że powołanie pochodzi od Boga i, że to On jest tym, który powołanego obdarza potrzebnymi łaskami, a także do pokory wobec Bożych darów i tajemnic. Wspomniał również o obowiązku bycia świadkiem Chrystusa, ponieważ mocniej ciąży on na tych, którzy przyjmują od Boga wyjątkowe posłannictwo. Klerycy, którzy przyjęli posługi, niedzielę spędzili w swoich rodzinnych parafiach, aby obdarzyć wspólnoty, z których się wywodzą, nowo otrzymanymi darami.