Rekolekcje przed rozpoczęciem roku akademickiego 2024/2025

Rekolekcje na rozpoczęcie roku akademickiego to coroczna tradycja naszego seminarium. W dniach 23 – 27 września uczestniczyliśmy w modlitewnym skupieniu. Nauki rekolekcyjne wygłaszał o. bp Jacek Kiciński CMF.

Biskup Jacek postanowił zatytułować rekolekcje „Uczeń na drodze wiary”.  Cykl nauk nawiązywał do fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza opisującego spotkanie uczniów z Jezusem w drodze do Emaus. Tak jak uczniowie, poprzez kontakt z Bożym Słowem i Eucharystią, mamy otworzyć się na łaskę nawrócenia.

Rekolekcje cechowały bogactwo poruszanych tematów i niezwykłe ciepło płynące od Ojca Biskupa. W czasie nauk chętnie dzielił się przykładami z życia akcentując wartość życia Ewangelią. Te dni skupienia pomogły nam umocnić się duchowo i fizycznie przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. Atmosfera ciszy i obfitość pokarmu duchowego stanowiły idealne przejście z wakacji do okresu dalszego zdobywania wiedzy.

Serdecznie dziękujemy ojcu biskupowi Jackowi za poprowadzenie rekolekcji, za modlitwę i życzliwość. Zawierzamy Ojca Biskupa opiece naszej patronki – Matki Bożej Zwycięskiej.