[archiwum] Zaczynamy rekolekcje wielkopostne 2020 – zapowiedź

25 lutego, w Środę Popielcową, w całym Kościele katolickim rozpoczyna się Wielki Post. Tego samego dnia nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty 29 lutego.

Tegoroczne rekolekcje będzie prowadził ksiądz Andrzej Muszala, kapłan archidiecezji krakowskiej. Jest on nauczycielem akademickim Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Profesor nadzwyczajny w Instytucie Nauk o Rodzinie na Wydziale Nauk Społecznych tegoż uniwersytetu. Kieruje także Międzywydziałowym Instytutem Bioetyki oraz Katedrą Bioetyki Społecznej. Od 2006 roku duszpasterzuje krakowskim studentom. Ksiądz Muszala jest autorem szeregu książek z dziedziny bioetyki oraz modlitwy w ciszy m.in. “Modlitwa w ciszy”, “Ja oraz mój stwórca. Życie duchowe wg Johna Henry’ego Newmana”, a także “Modlitwa w czynie”.

Na zakończenie rekolekcji 29 lutego 2020 roku, ksiądz biskup Marek Solarczyk udzieli posługi lektoratu pięciu klerykom III roku oraz posługi akolitatu ośmiu klerykom IV roku.
Polecajmy ich w naszych modlitwach ✠