Kalendarium i plan zajęć

 POBIERZ   tygodniowy plan zajęć (plik .pdf)
 POBIERZ   całoroczne kalendarium wydarzeń (plik .pdf)

Nadchodzące wydarzenia w roku akademickim 2019/2020:

Wrzesień
Dzień Godzina Wydarzenie
18
środa
Otwarcie Synodu Młodych
zobacz relację
21
sobota
I Sesja Plenarna Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej
dowiedz się więcej o Synodzie
zobacz relację
23-27
poniedziałek-piątek
początek godz. 15.00 Rekolekcje rozpoczynające rok akademicki
zobacz relację
30
poniedziałek
Msza Święta godz. 16.00 Inauguracja roku akademickiego 2019/2020
zobacz relację oraz posłuchaj wykładu
Październik
Dzień Godzina Wydarzenie
1
wtorek
Pierwszy dzień wykładów
5
sobota
Pielgrzymka Seminarium do sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie
zobacz relację
6
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków III roku
zobacz relację
7
poniedziałek
Msza Święta godz. 16.00 Inauguracja roku akademickiego PWTW (Seminarium WMSD)
19
sobota
Msza Święta godz. 11.00 Obłóczyny kleryków III roku
(sanktuarium MB Ostrobramskiej w Warszawie)
zobacz relację lub posłuchaj homilii
20
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków VI roku
26
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
zobacz relację
27
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków II roku
27
niedziela
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie I)
dowiedz się więcej
31
czwartek
Po zakończeniu zajęć dydaktycznych rozjazd kleryków na posługi na cmentarzach
Listopad
Dzień Godzina Wydarzenie
1
piątek
Uroczystość Wszystkich Świętych
przeczytaj więcej o tej uroczystości
1-3
piątek-niedziela
Posługi na cmentarzach
3
niedziela
do godz. 21.00 Powrót kleryków
4
poniedziałek
Msza Święta godz. 18.00 Rocznica rzezi Pragi (katedra)
zobacz relację
9
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie II)
dowiedz się więcej
11
poniedziałek
Rocznica Odzyskania Niepodległości
11-19
poniedziałek-wtorek
Pielgrzymka kleryków IV roku do Ziemi Świętej
Codzienną relację fotograficzną znajdziesz na fanpage Seminarium
14 i 15
czwartek i piątek
Konferencje rejonowe księży diecezji
zobacz więcej informacji na stronie diecezji
16
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
17
niedziela
Niedziela seminaryjna w dekanacie mińskim
22-23
piątek-sobota
Formacja Permanentna Młodego Duchowieństwa
23
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie III)
dowiedz się więcej
24
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków IV roku
26
wtorek
19.00 Kabaret klerycki Zielona Trawka
28
czwartek
godz. 10.00 Egzamin Ex Universa Theologiae;
Rada profesorska
20-28
środa – czwartek
Przerwa w zajęciach dydaktycznych oraz praktykach duszpasterskich dla roku VI
30
sobota
godz. 15.00
oraz godz. 18.30
Sztuka seminaryjna 2019
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
Grudzień
Dzień Godzina Wydarzenie
1
niedziela
godz. 15.00
oraz godz. 18.30
Sztuka seminaryjna 2019
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
3
wtorek
godz. 18.30 Sztuka seminaryjna 2019
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
7
sobota
godz. 15.00
oraz godz. 18.00
Sztuka seminaryjna 2019
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
7
sobota
12.00 Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium
dowiedz się czym jest Towarzystwo
8
niedziela
Msza Święta godz. 10.00 Kandydatura – obrzęd w czasie, którego klerycy V roku wyrażają pragnienie przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu (kaplica seminaryjna)
8
niedziela
godz. 18.00 Sztuka seminaryjna 2019 – premiera
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
10
wtorek
godz. 18.30 Sztuka seminaryjna 2019
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
14
sobota
godz. 11.00,
godz. 15.00
oraz godz. 18.30
Sztuka seminaryjna 2019
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
14
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie IV)
15
niedziela
godz. 15.00
oraz godz. 18.30
Sztuka seminaryjna 2019
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
17
wtorek
godz. 18.30 Sztuka seminaryjna 2019
więcej informacji: www.sztuka2019.pl
18
środa
Dzień skupienia
20
piątek
godz. 15.00 Wigilia seminaryjna;
Rozjazd na przerwę świąteczną
Styczeń
Dzień Godzina Wydarzenie
3-12
piątek-niedziela
Klerycy VI roku posługują na parafiach
5
niedziela
do godz. 21.00 Powrót kleryków (roczniki II-V)
6
poniedziałek
godz. 19.00 Uroczystość Objawienia Pańskiego;
Kolęda seminaryjna
11-12
sobota-niedziela
Wyjazdowy dzień skupienia dla kleryków II roku
11
sobota
godz. 10.00 Seminaryjny Dzień Chorego
11
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie V)
12
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków V roku
13
poniedziałek
godz. 16.00 Akademickie Spotkanie Ekumeniczne
18
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
24 stycznia-3 lutego
piątek-poniedziałek
Sesja egzaminacyjna (kursy II-V)
25
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie VI)
27-31
poniedziałek-piątek
Sesja egzaminacyjna VI roku
31 stycznia-1 lutego
piątek-sobota
początek godz. 16.00 Wyjazdowy dzień skupienia dla roku VI
Luty
Dzień Godzina Wydarzenie
3
poniedziałek
godz. 15.00 Rada profesorska
4-9
wtorek-niedziela
Przerwa międzysemestralna
9
niedziela
do godz. 21.00 Powrót kleryków
15-16
sobota-niedziela
Wyjazdowy dzień skupienia dla kleryków V roku
25
wtorek
godz. 19.00 Kabaret klerycki Zielona Trawka
26
środa
 Msza Święta godz. 10.00 Środa Popielcowa;
Rekolekcje wielkopostne
29
sobota
Msza Święta godz. 16.00 Posługi lektoratu i akolitatu (kaplica seminaryjna)
Marzec
Dzień Godzina Wydarzenie
4
środa
godz. 11.00 Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej
7-8
sobota-niedziela
Wyjazdowy dzień skupienia dla kleryków IV roku
7
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie VII)
13
piątek
godz. 10.00 Sympozjum dla Księży Profesorów PWTW (Dewajtis 3)
14
sobota
II Sesja Plenarna Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej
dowiedz się więcej o Synodzie
20-21
piątek-sobota
Formacja Permanentna Młodego Duchowieństwa
21
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
23-25
poniedziałek-środa
Rekolekcje wielkopostne w szkołach (kursy III-VI)
28
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie VIII)
Kwiecień
Dzień Godzina Wydarzenie
4
sobota
35. Światowy Dzień Młodzieży
5
niedziela
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
8
środa
Dzień skupienia
9-11
czwartek-sobota
Święte Triduum Paschalne
(klerycy I roku w Choszczówce; klerycy II roku w katedrze)
9
czwartek
godz. 10.00 Msza Święta Krzyżma (katedra)
9
czwartek
godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej (katedra)
10
piątek
godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej (katedra)
11
sobota
godz. 20.00 Wigilia Paschalna (katedra)
12-19
niedziela-niedziela
powrót w niedzielę do godz. 21.00 Przerwa świąteczna
14-17
wtorek-piątek
  Rekolekcje kapłańskie
25
sobota
 Msza św. g. 9.00 Sympozjum dla studentów PWTW (ul. Dewajtis 3)
25
sobota
godz. 14.30  Kurs lektorski (spotkanie IX)
Maj
Dzień Godzina Wydarzenie
1-3
piątek-niedziela
Majówkowy wyjazd studyjny
9
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie X)
10
niedziela
Niedziela powołaniowa
12
wtorek
godz. 10.00 Egzamin magisterski (PWTW; ul. Dewajtis 3)
16
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
16-22
sobota-piątek
Rekolekcje przed diakonatem (rok  V)
22
piątek
godz. 20.30 Uroczyste Nieszpory z wyznaniem wiary (kaplica seminaryjna)
23
sobota
Msza Święta godz. 10.00 Święcenia diakonatu (konkatedra)
30 maja-5 czerwca
sobota-piątek
Rekolekcje przed prezbiteratem (rok VI)
Czerwiec
Dzień Godzina Wydarzenie
1
poniedziałek
Początek sesji egzaminacyjnej
5
piątek
godz. 20.30 Uroczyste Nieszpory z wyznaniem wiary (kaplica seminaryjna)
6
sobota
Msza Święta godz. 10.00 Święcenia prezbiteratu (katedra)
7
niedziela
Msze Święte prymicyjne w parafiach
8
poniedziałek
godz. 16.00 Msza Święta prymicyjna w Seminarium
Rozdanie dyplomów magisterskich
13
sobota
III Sesja Plenarna Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej
dowiedz się więcej o Synodzie
17
środa
godz. 15.00 Ostatni dzień sesji egzaminacyjnej;
Rada profesorska
18
czwartek
Dzień skupienia
19
piątek
Msza Święta godz. 7.00 Zakończenie roku akademickiego 2019/2020