Kalendarium i plan zajęć

 POBIERZ   tygodniowy plan zajęć – wykłady (plik pdf)

Nadchodzące wydarzenia w roku akademickim 2019/2020:

Wrzesień
Dzień Godzina Wydarzenie
18
środa
Otwarcie Synodu Młodych
zobacz relację
21
sobota
I Sesja Plenarna Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej
dowiedz się więcej o Synodzie
zobacz relację
23-27
poniedziałek-piątek
początek godz. 15.00 Rekolekcje rozpoczynające rok akademicki
prowadzący: o. dr Szymon Hiżycki OSB
zobacz relację
30
poniedziałek
Msza Święta godz. 16.00 Inauguracja roku akademickiego 2019/2020
zobacz relację oraz posłuchaj wykładu
Październik
Dzień Godzina Wydarzenie
1
wtorek
Pierwszy dzień wykładów
5
sobota
Pielgrzymka Seminarium do sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie
zobacz relację
6
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków III roku
zobacz relację
7
poniedziałek
Msza Święta godz. 16.00 Inauguracja roku akademickiego PWTW
(WMSD; ul. Krakowskie Przedmieście 52/54)
19
sobota
Msza Święta godz. 11.00 Obłóczyny kleryków III roku
(sanktuarium MB Ostrobramskiej w Warszawie)
zobacz relację lub posłuchaj homilii
20
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków VI roku
26
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
prowadzący: ks. dr Roman Sękalski
zobacz relację
27
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków II roku
27
niedziela
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie I)
dowiedz się więcej
31
czwartek
Po zakończeniu zajęć dydaktycznych rozjazd kleryków na posługi na cmentarzach
Listopad
Dzień Godzina Wydarzenie
1
piątek
Uroczystość Wszystkich Świętych
przeczytaj więcej o tej uroczystości
1-3
piątek-niedziela
Posługi na cmentarzach
3
niedziela
do godz. 21.00 Powrót kleryków
4
poniedziałek
Msza Święta godz. 18.00 Rocznica rzezi Pragi
(katedra warszawsko-praska)
zobacz relację
9
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie II)
dowiedz się więcej
11
poniedziałek
Rocznica Odzyskania Niepodległości
zobacz relację
11-19
poniedziałek-wtorek
Pielgrzymka kleryków IV roku do Ziemi Świętej
zobacz relację
14 i 15
czwartek i piątek
Konferencje rejonowe księży diecezji
zobacz relację
16
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
prowadzący: ks. dr Jan Kulig
zobacz relację
17
niedziela
Niedziela seminaryjna w dekanacie mińskim
zobacz relację
22-23
piątek-sobota
Formacja Permanentna Młodego Duchowieństwa
23
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie III)
dowiedz się więcej
24
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków IV roku
Zobacz relację
26
wtorek
19.00 Kabaret klerycki Zielona Trawka
zobacz relację
28
czwartek
godz. 10.00
godz. 15.00
Egzamin Ex Universa Theologiae;
Rada profesorska
20-28
środa – czwartek
Przerwa w zajęciach dydaktycznych oraz praktykach duszpasterskich dla roku VI
30
sobota
godz. 15.00
oraz godz. 18.30
Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna”
zobacz zdjęcia z pierwszego spektaklu
Grudzień
Dzień Godzina Wydarzenie
1
niedziela
godz. 15.00
oraz godz. 18.30
Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna”
3
wtorek
godz. 18.30 Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna”
7
sobota
godz. 15.00
oraz godz. 18.00
Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna”
7
sobota
12.00 Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium
dowiedz się czym jest Towarzystwo
zobacz relację
8
niedziela
Msza Święta godz. 10.00 Kandydatura – obrzęd w czasie, którego klerycy V roku wyrażają pragnienie przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu
(kaplica seminaryjna)
zobacz relację
8
niedziela
godz. 18.00 Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna” – premiera
zobacz relację
10
wtorek
godz. 18.30 Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna”
14
sobota
godz. 11.00,
godz. 15.00
oraz godz. 18.30
Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna”
14
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie IV)
15
niedziela
godz. 15.00
oraz godz. 18.30
Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna”
17
wtorek
godz. 18.30 Sztuka seminaryjna “Opowieść wigilijna
18
środa
początek we wtorek o godz. 21.00 Dzień skupienia
prowadzący: ks. infułat Jan Sikorski
zobacz relację
19
czwartek
od godz. 15.00 Wigilie kursowe
20
piątek
godz. 15.00 Wigilia seminaryjna
zobacz relację
Rozjazd na przerwę świąteczną
Styczeń
Dzień Godzina Wydarzenie
3-12
piątek-niedziela
Klerycy VI roku posługują na parafiach
6
poniedziałek
godz. 18.00
godz. 19.00
Uroczystość Objawienia Pańskiego;
Powrót kleryków (roczniki II-V)
Kolęda seminaryjna
zobacz relację
11-12
sobota-niedziela
Wyjazdowy dzień skupienia dla kleryków II roku
11
sobota
godz. 10.00 Seminaryjny Dzień Chorego
zobacz relację
11
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie V)
12
niedziela
od godz. 14.00 Dzień skupienia dla rodziców kleryków V roku
13
poniedziałek
godz. 16.00 Akademickie Spotkanie Ekumeniczne
zobacz relację oraz posłuchaj wykładów
18
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
prowadzący: ks. Andrzej Gałka
zobacz relację
24 stycznia-3 lutego
piątek-poniedziałek
Sesja egzaminacyjna (kursy II-V)
25
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie VI)
26
niedziela
godz. 16.00 Nieszpory w ramach tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan
(katedra warszawsko-praska)
relacja na stronie diecezji
27-31
poniedziałek-piątek
Sesja egzaminacyjna VI roku
31 stycznia-1 lutego
piątek-sobota
początek godz. 16.00 Wyjazdowy dzień skupienia dla roku VI
Luty
Dzień Godzina Wydarzenie
2
niedziela
godz. 15.00 Msza Święta z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego
(katedra warszawsko-praska)
relacja na stronie diecezji
3
poniedziałek
godz. 7.00 Seminaryjny dzień życia konsekrowanego
zobacz relację
3
poniedziałek
godz. 15.00 Rada profesorska
4-9
wtorek-niedziela
Przerwa międzysemestralna
9
niedziela
do godz. 21.00 Powrót kleryków
15-16
sobota-niedziela
Wyjazdowy dzień skupienia dla kleryków V roku
25
wtorek
godz. 19.00 Kabaret klerycki Zielona Trawka
zobacz relację
26
środa
 Msza Święta godz. 10.00 Środa Popielcowa;
Rekolekcje wielkopostne (do piątku 28.02 włącznie)
zobacz relację
29
sobota
Msza Święta godz. 16.00 Posługi lektoratu i akolitatu
(kaplica seminaryjna)
zobacz relację
Marzec
Dzień Godzina Wydarzenie
4
środa
godz. 11.00 Diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej
relacja na stronie diecezji
5
czwartek
początek godz. 15.30 Spotkanie formacyjne dla kapłanów – m.in. konferencja: Prymas Wyszyński – autorytetem dla współczesnego kapłana. red. dr Ewa Czaczkowska; spotkanie połączone z promocją książki
więcej informacji
7-8
sobota-niedziela
Wyjazdowy dzień skupienia dla kleryków IV roku
7
sobota
Wielkopostny dzień skupienia dla Towarzystwa Przyjaciół Seminarium
zobacz relację
7
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie VII)
Wydarzenia przekreślone zostały odwołane ze względu na epidemię koronawirusa.
13
piątek
godz. 10.00 Sympozjum dla Księży Profesorów PWTW
(PWTW; Dewajtis 3)
14
sobota
II Sesja Plenarna Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej
dowiedz się więcej o Synodzie
20-21
piątek-sobota
Formacja Permanentna Młodego Duchowieństwa
21
sobota
początek w piątek o godz. 21.00 Dzień skupienia
23-25
poniedziałek-środa
Rekolekcje wielkopostne w szkołach (kursy III-VI)
28
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie VIII)
28
sobota
godz. 19.00 Msza Święta w archikatedrze świętego Jana w ramach przygotowania do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego oraz wykład
dowiedz się więcej
Kwiecień
Dzień Godzina Wydarzenie
Wydarzenia przekreślone zostały odwołane ze względu na epidemię koronawirusa.
4
sobota
35. Światowy Dzień Młodzieży
5
niedziela
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
8
środa
Dzień skupieni
9-11
czwartek-sobota
Święte Triduum Paschalne
(klerycy I roku w Choszczówce; klerycy II roku w katedrze)
9
czwartek
godz. 10.00 Msza Święta Krzyżma w Katedrze Warszawsko-Praskiej
Transmisja on-line
9
czwartek
godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Katedrze Warszawsko-Praskiej
Transmisja on-line
10
piątek
godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej w Katedrze Warszawsko-Praskiej
Transmisja on-line
11
sobota
godz. 20.00 Wigilia Paschalnaw Katedrze Warszawsko-Praskiej
Transmisja on-line
12-19
niedziela-niedziela
powrót w niedzielę do godz. 21.00 Przerwa świąteczna
14-17
wtorek-piątek
  Rekolekcje kapłańskie
23-26
czwartek-niedziela
  XXVI Targi Wydawców Katolickich
(Zamek królewski – Arkady Kubickiego; pl. Zamkowy 4
wejście możliwe od strony Arkad – ul. Wybrzeże Kościuszkowskie tzw. Wisłostrady)
 Planowany termin targów to 24 – 27 września 2020.
25
sobota
 Msza św. g. 9.00 Sympozjum dla studentów PWTW
(PWTW; ul. Dewajtis 3)
25
sobota
godz. 14.30  Kurs lektorski (spotkanie IX)
Maj
Dzień Godzina Wydarzenie
Wydarzenia przekreślone zostały odwołane ze względu na epidemię koronawirusa.
1-3
piątek-niedziela
Majówkowy wyjazd studyjny
9
sobota
godz. 14.30 Kurs lektorski (spotkanie X)
10
niedziela
Niedziela powołaniowa
12-18
wtorek-poniedziałek
Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
15
piątek
  Egzamin magisterski (rok VI)
16
sobota
Dzień skupienia
16-22
sobota-piątek
Rekolekcje przed diakonatem (rok  V)
22
piątek
Uroczyste Nieszpory z wyznaniem wiary
(kaplica seminaryjna)
23
sobota
Święcenia diakonatu
(kaplica seminaryjna)
30 maja-5 czerwca
sobota-piątek
Rekolekcje przed prezbiteratem (rok VI)
Czerwiec
Dzień Godzina Wydarzenie
5
piątek
Uroczyste Nieszpory z wyznaniem wiary
(kaplica seminaryjna)
6
sobota
Święcenia prezbiteratu
(katedra warszawsko-praska)
7
niedziela
Msze Święte prymicyjne w parafiach
7
niedziela
Beatyfikacja Stefana kardynała Wyszyńskiego
(plac Piłsudskiego w Warszawie)
13
sobota
III Sesja Plenarna Synodu Młodych Diecezji Warszawsko-Praskiej
dowiedz się więcej o Synodzie
19
piątek
9.00 Msza Święta prymicyjna w Seminarium
koniec roku akademickiego 2019/2020