Ksiądz Marek Tatar otrzymał tytuł profesora

12 grudnia 2019 roku Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesora księdzu Markowi Tatarowi – jednemu z wykładowców naszego Seminarium. Uroczystość miała miejsce w Belwederze.

Tytuł profesora nadawany jest przez Prezydenta RP pracownikom szkół wyższych i instytutów naukowo-badawczych za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i naukowe.

Ksiądz profesor Marek Tatar jest wykładowcą teologii duchowości w naszym Seminarium oraz wykładowcą Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zajmuje się m.in. antropologią duchowości, duchowością patrystyczną, duchowością powołań oraz angielską szkołą duchowości.
Tytuł magistra teologii otrzymał w 1989 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1999 obronił licencjat z teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Doktorat z teologii duchowości uzyskał na UKSW w 2002 roku; tematem rozprawy była “Świętość chrześcijanina w pismach bł. Antoniego Rewery”. Habilitacja z teologii duchowości miała miejsce na UKSW w 2013 roku, tytuł rozprawy: “Duchowość pokoju w teologii Kardynała Basila Hume’a”.

W trakcie swojej pracy uniwersyteckiej opublikował blisko 100 artykułów naukowych oraz przygotował prawie 60 referatów na różnego rodzaju sympozja naukowe. Został wyróżniony brązowymi medalami Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Rzeczpospolitej za długoletnią pracę naukową.

fot.: Krzysztof Sitkowski (KPRP)