Dzień skupienia dla rodziców alumnów roku IV

Do tradycji naszego Seminarium należą już dni skupienia dla rodziców alumnów poszczególnych kursów. Nasi rodzice przyjeżdżają, by się spotkać z klerykami, poznać wychowawców oraz zobaczyć na własne oczy miejsce, w którym przebywają oni na co dzień. Jest to także jeden z nielicznych dni w roku, w którym rodzice mogą wejść do naszych pokojów.

Tym razem, dnia 14 stycznia w niedzielę, do naszego domu zostali zaproszeni rodzice roku IV.                           Na początku – o godzinie 14:00 – wszyscy zebrali się w kaplicy na krótkim powitaniu przez ks. Rektora Krzysztofa Warchałowskiego i ojca duchownego ks. Grzegorza Mądrego. Następnie rodzice razem                    z klerykami i księżmi wychowawcami przeszli do refektarza, by spożyć wspólny obiad. Po krótkiej przerwie – ojciec Grzegorz Mądry wygłosił konferencję do rodziców w seminaryjnym oratorium. Następnie rozpoczął się blok modlitewny, na który składała się Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz uroczysta niedzielna Msza święta.

Na zakończenie wszyscy ponownie zgromadzili się w refektarzu, by zasiąść do wspólnej kolacji. Po kolacji nastąpił czas wolny, by pobyć jeszcze ze sobą i porozmawiać.