[archiwum] Wszystkiego najlepszego dla naszych mam!

Św. Ludwik M. G. de Montfort napisał: „Maryja kocha swe wierne sługi czule, czulej niż wszystkie matki razem. Złóż, jeśli możesz, wszystką miłość naturalną, jaką matki całego świata miłują swe dzieci, w sercu jednej matki dla jednego dziecka; jeśli prawdą jest, że matka ta kochałaby niezrównanie dziecko swoje, to niemniej prawdą jest, że Maryja czulej kocha swe dzieci, niż owa matka kochałaby jedynaka swego” (św. Ludwik M. G. de Montfort, „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”). Jaką więc wdzięcznością powinniśmy obdarzyć Tą, która zrodziła nas wszystkich do życia wiary? Pierwsze zatem, najgorętsze wyrazy miłości kierujemy do Najświętszej Maryi Panny, Bożej Rodzicielki i Matki Kościoła.